Łowicz jest popularnym miastem w województwie łódzkim, które leży nad rzeką Bzurą, między Łodzią a Warszawą, na skrzyżowaniu tras: 92, 70 oraz14.
Już we wczesnym średniowieczu, czyli około XII lub XIII wieku, na miejscu dzisiejszych ruin zamku był drewniano-ziemny, przeprawowy gród obronny. Był to jeden z pierwszych grodów piastowskich, który miał bardzo duże znaczenie strategiczne. Pierwsza wzmianka o Łowiczu pochodzi z 1136 roku z bulli papieskiej, ponieważ ta miejscowość należała do kościoła.
25 marca 1992 roku papież Św. Jan Paweł II uznał kolegiatę w Łowiczu za katedrę. W dniu 14 czerwca 1999 roku papież nadał katedrze łowickiej tytuł bazyliki mniejszej.
Pierwszym ważnym zabytkiem są ruiny zamku. Zamek w Łowiczu został wybudowany przez arcybiskupa Jarosława Bogorię Skotnickiego około 1355 roku. Szwedzi zburzyli go w 1655. Później został częściowo odbudowany. Ostatecznie rozebrano go w XIX wieku. Drugim istotnym zabytkiem jest Katedra, przy Starym Rynku. Jest to barokowo-renesansowa świątynia. Obecny jest wygląd zawdzięcza modernizacji w latach 1625-1658. Charakteryzuje się bardzo bogatym wystrojem barokowym. Katedra jest pomnikiem historii.
Codziennie każdy człowiek produkuje kilogramy śmieci. Opakowania po produktach, butelki plastikowe, papiery, obierki itd. Z tego względu proponujemy Ci, że pomożemy Ci pozbyć się części z nich w sposób ekologiczny. Działamy na terenie całej Polski. Wywozimy również gruz.