Jawor jest niewielkim miastem położonym w województwie dolnośląskim, na trasie nr 3 (E65) między Legnicą, a Strzegomiem i Bolkowem, blisko Jeziora Słup.
Jawor jest sławny głównie za sprawą przepięknego Kościoła Pokoju. Jest to jeden z trzech tego rodzaju kościołów w Polsce. Pozostałe znajdują się w Świdnicy oraz w Głogowie. Zachowały się wyłącznie kościoły w Jaworze oraz w Świdnicy, ponieważ ten w Głogowie został strawiony przez pożar. Historia kościołów pokoju wiąże się z końcem wojny trzydziestoletniej. W 1648 roku został zawarty traktat pokojowy tak zwany pokój westfalski, który zakończył tę wojnę. Jednym z jego postanowień była zgoda katolickiego cesarza Ferdynanda III Habsburga na wybudowanie trzech kościołów luterańskich na jego obszarze.
Decyzja ta była uwarunkowana tym, że świątynie miały powstać z mało trwałych materiałów budowlanych, na przykład ze słomy, gliny i drewna. Nie mogły mieć dzwonnicy i musiały być oddalone od centrum miasta. Obecnie są to to największe drewniane kościoły w Europie, które zostały wpisane na listę UNESCO. Całe wnętrze ewangelickiego Kościoła Pokoju Ducha Świętego w Jaworze utrzymane jest w kolorach białym, złotym i niebieskim. Kościół ma styl barokowy. Cztery piętra balkonów (empor), ozdobione są obrazami, które przedstawiają scenki z Biblii oraz herby. W kościele bardzo interesujące są między innymi organy, ołtarz, ambona i chrzcielnica.
Zajmujemy się wywożeniem odpadów pobudowlanych, w tym również gruzu Jawor.