Chojna jest miastem w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfińskim, nad rzeką Rurzycą. Stanowi również siedzibę gminy miejsko-wiejskiej Chojna.
W X-XII wieku był w okolicach dzisiejszego rynku gród, który znajdował się granicy Brandenburgii oraz Pomorza rządzonego przez Piastów. Osada otrzymała w 1200 roku magdeburskie prawa miejskie od księcia Barnima I. W 1244 roku po raz pierwszy w dokumentach została zastosowana nazwa Konigesberge. W 1267 roku biskupi brandenburscy zwolnili miejscowość z podatków handlowych i rzemieślniczych, co doprowadziło do takiego rozwoju miasta, że zostało ono tymczasową stolicą Nowej Marchii. W 1282 roku w dokumentach wspomniano o parafii kościoła Najświętszej Marii Panny. W 1290 roku uzyskano fundusze na wybudowanie klasztoru augustianów. Od 1310 do 1329 roku wzrosło znaczenie ekonomiczne Chojny, miasto dostało następne przywileje w zakresie handlu. W 1320 roku rozpoczęła się budowa ratusza. Towary były sprowadzane oraz wysyłane przez żeglugę na rzece Rurzycy i nią do Odry.
Całe Stare Miasto w Chojnach, które posiada średnicę 580 metrów, zostało wpisane do rejestru zabytków. Zabytki, które znajdują się w mieście zostały umieszczone na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.
Zajmujemy się wywozem śmieci w Chojnach oraz ich ekologiczną utylizacją. Wywozimy różnego rodzaju odpady, w tym na przykład odpady pobudowlane, na przykład gruz zmieszany. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.