Przejdź na stronę główną i wpisz dokładny adres podstawienia kontenera oraz odbioru odpadów.
Osada miejska powstała na początku XIX wieku, a dokładniej około 1816 roku. Osada została założona przez Rafała Bratoszewskiego herbu Sulima. Ufundował on również miejscową parafię katolicką pod wezwaniem św. Rafała Archanioła. Plan urbanistyczny w nowej osadzie stworzył Austriak Bernard Schuttenbach, Aleksandrów Łódzki prawa miejskie otrzymał dopiero w 1822 roku. Po śmierci Bartoszewskiego w 1824 roku właścicielami miasta była rodzina Kossowskich herbu Dołęga. Po 1832 roku miasteczko zaczęło gospodarczo podupadać, ze względu na to, że sąsiednie ośrodki włókiennicze, czyli Łódź, Zgierz i Pabianice, były dla niego zbyt silną konkurencją. Pod koniec XIX oraz w początkach XX w. powstały w Aleksandrowie Łódzkim zakłady dziewiarskie. To miasteczko uznawane jest za kolebkę polskiego przemysłu pończoszniczego. Nazywa się je również często ,,Miastem Tkaczy.”
Najważniejsze zabytki Aleksandrowa Łódzkiego zostały wzniesione w stylu klasycystycznym. W większości znajdują się one wokół Rynku. Pierwszym z nich jest Kościół parafialny rzymskokatolicki pw. św. Rafała i Michała Archaniołów. Wybudowany w latach 1816-1818.
W Aleksandrowie Łódzkim prowadzimy działalność polegającą na wywozie gruzu Aleksandrów Łódzki oraz jego ekologicznej utylizacji.